Rosnąca rola video w komunikacji marketingowej – fakty i dane

Rosnąca rola video w komunikacji marketingowej – fakty i dane

Zacznijmy od kilku statystyk:

  • 89% marketerów, którzy używają formatu video twierdzi, że daje on wysoki wskaźnik ROI
  • 87% marketerów podaje, że video zwiększyło ruch na ich stronie www
  • 83% marketerów deklaruje, że video pomaga w akcjach lead generation

Wniosek: nie ważne, jaki jest Twój produkt, czy sprzedajesz w e-commerce i walczysz o konwersję, czy oferujesz usługi B2B i Twoim celem jest generowanie wartościowych leadów, kampanie video są obecnie najlepiej zainwestowanym budżetem marketingowym.

Dane to potwierdzają. Wg. raportu WordStream marki, które używają video jako formatu reklamowego notują 49% szybszy wzrost sprzedaży niż te, które tego formatu w swoich działaniach nie stosują. W sprzedaży B2B video generuje aż 66% więcej wartościowych leadów niż inne formaty statyczne czy tekstowe.

Zacznij skuteczną sprzedaż już dzisiaj – skontaktuj się z nami w sprawie kampanii video brief@promediahouse.pl.

A jak to wygląda od strony konsumenta?

Ponad 80% konsumentów deklaruje, że przed wyborem produktu robi research online, oglądając filmy video – niezależnie, czy zakupu dokona potem w sklepie online, czy stacjonarnym.

72% osób podaje video jako preferowany sposób konsumpcji informacji o produkcie i jego funkcjach, a aż 84% deklaruje, że to właśnie video przekonało ich do zakupu danego produktu!

Badania wskazują, że konsumenci zapamiętują aż 95% przekazu jeśli zobaczą go w formacie video, w porównaniu do zaledwie 10% gdy przeczytają o nim tekst.

96% konsumentów zwiększyło ilość oglądanego kontentu video, ale co ciekawe, aż 9 na 10 z nich deklaruje, że chciałoby oglądać jeszcze więcej video o produktach czy usługach! To dość niespotykana sytuacja swoistego popytu na reklamę. Marki, które ją odpowiednio wykorzystają, mają większą szansę przetrwać nawet trudne, kryzysowe czasy.

Co nas powstrzymuje przed używaniem video?

Najczęściej jest to prozaiczna przyczyna, a jednocześnie tak istotna, jak brak czasu! Może teraz, po przeczytaniu tego artykułu, zmienią nam się priorytety, jednak wielu marketerów powstrzymuje również fakt, że po prostu nie wiedzą od czego zacząć. I tutaj z pomocą przychodzimy my oraz nasz nowy produkt adVIDEA – www.advidea.pl

Tak nazywamy usługę kompleksowej realizacji kampanii video – od planowania mediów po produkcję video w formatach do nich dopasowanych. Wszystko robione pod jednym dachem, spójnie i efektywnie przez zgrany i doświadczony zespół, aby osiągnąć jak najlepszy efekt, w jak najwygodniejszy dla Ciebie sposób.

Jeśli więc jesteś jednym z tych 79% marketerów, którzy deklarują wykorzystanie formatu video w swoich kampaniach reklamowych w sezonie 2022/2023, zapraszamy do kontaktu na brief@promediahouse.pl. Udowodnimy, że video naprawdę może sprzedawać!

Źródła: Wyzowl, Optinmonster, Insivia. WordStream